(Puskás Irénke szöveg és kép)
1955-56-os években nagy jelentősége volt a Mikolai népi tánc körnek..A faluban élő fiatalok , inkább csak lányokból alakult kör először a maguk szórakozására indult, hogy tanuljanak és szórakozzanak.Majd késöbb csatlakoztak hozzájuk fiúk is és érdekes módon nem a falubeliek, hanem a határőrség itt szolgálatot teljesitő fiataljai közül kerültek ki.Ezek a fiuk komoly udvarlással cserkészték be a lányokat, akik közül a legtöbbjüknek házassággal végződött.
Mivel a laktanyában az ország különböző helyeiről voltak itt fiuk, igy vagy elvitték később a lányokat vagy itt maradtak és letelepedtek.
De még itt teljesitették a szolgálatukat csatlakoztak a tánc csoporthoz, és velük együtt léptek fel, különféle alkalmakkor, falusi megmozdulásokon.Húsvéti bálokon, nyáron a búcsú idején, aratás befejező ünnepségeken, és egyébb mulatságokon.Közös kirándulásokat is szerveztek és együttesen mentek országot látni.
Álljon itt azoknak a neve és fényképe akik e szép szenvedélynek hódoltak a párjukkal az 50-es évek végén.
1, képen: ballról: Kovács Mária, Gubik Rózsa, Turcer Margit, Csákvári Margit,Ölveczki Julianna, ?? ennek keressük a nevét.
2. kép a barátnők. Kovács Mária , Ölveczki Julianna.
3. kép: közös kirándulás, busszal, nem tudni hová.??????Kovács Mária, Ölveczki Julianna, Turcer Margit, Gubik Rózsa, ??? a többire várom a neveket. Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
|